חוגים לילדים ולגיל הרך

חוגים לילדים ולגיל הרך

כל הורה רוצה את הטוב ביותר לילדיו. פעילויות לילדים לאחר שעות הלימודים או הגן הם משהו שכולנו עברנו הן בתור ילדים והן בתור הורים. בתור הורים אנחנו מודעים לחשיבות שבחוגים לילדים ולגיל הרך. ילדינו מקבלים ערכים, ידע, חוויות וחברים חדשים מחוץ למסגרות החינוכיות.

כאשר נבחר את החוגים לילד שלנו נרצה שהפעילויות ישלבו הנאה, פיתוח של כישרון שטמון בילדנו, חשיפה לעולמות חדשים, אלמנטים ספורטיביים וכו'. מצד שניכל הורה מחובר למציאות וחושב לעצמו: "איננו יכולים לאפשר את כל החוגים שכן חוגים עולים כסף".

 

אינדקס חוגים לפי תחום:

חוגי מוסיקה חוגי ספורט חוגי ריקוד חוגי מדע
חוגי תיאטרון חוגי שפות והעשרה

בקטגורית חוגים לילדים ולגיל הרך נציג מגוון חוגים מעניינים לילדכם.


 

חוגים לילדים - בחירת חוג לילד

חוגים לילדים הם הזדמנות טובה עבור הילד להתנסות בחוויות חדשות, לפגוש ילדים בני גילו, להרחיב אופקים ולבצע פעילויות שהוא לא מבצע בדרך כלל בשגרה. מגוון חוגים לילדים מוצעים מדי שנה הן במתנ"סים והן במרכזים פרטיים, לילדים בכל שכבת גיל. כיום ניתן לבחור חוג לילד החל מהגיל הרך, להעשרה והנאה.

קרא עוד

 

חוגים לתינוקות, חוגים לגיל הרך

מי אמר שתינוקות לא צריכים חוגים? חוגים לתינוקות ולגיל הרך מיועדים הן עבור התינוק והן עבור האם. תחשבי על זה – את אחרי לידה, כל היום בבית מטפלת בתינוק. למה לא לשנות את האווירה? למה לא לעשות עם התינוק דברים אחרים וחווייתיים גם עבורך, חוץ מלהאכיל ולחתל? למה לא לפגוש אמהות נוספות בדיוק המצב שלך? חוגים לתינוקות יעניקו לך ולתינוקך זמן איכות, הנאה, יתרמו להתפתחות התינוק ולחיזוק הקשר בין התינוק להורה, וגם יעזרו לך להתאוורר קצת ולפגוש אנשים.

קרא עוד

 

פעילויות לגיל הרך

הגיל הרך הוא הגיל בו הילד לומד, קולט ונחשף לעולם שמסביבו. הגיל הרך הוא שלב בו יכולת הקליטה של הילד היא בשיאה, ולכן חשוב מאוד לשלב בחיי הפעוט פעילויות לגיל הרך. פעילויות לגיל הרך תורמות הן להתפתחותו הקוגניטיבית של הילד והן להתפתחותו המוטורית. פעילויות לגיל הרך מספקות מקום מפגש עם ילדים אחרים בני גילו, מקום בו הפעוט לומד להביע את עצמו ואת יכולותיו וליהנות.

קרא עוד

 

הפעלות לילדים, פעילויות לילדים

החופש הגדול וחופשים ארוכים אחרים, משאירים את הילדים ללא מסגרת ודי משועממים. כולנו מכירים את התלונות: "אמא, משעמם לי", "אוף, אין לי מה לעשות". לא משנה כמה פעילויות לילדים תעשו בתוך הבית, לא משנה כמה משחקי מחשב או פלייסטיישן קניתם לילדים, הם עדיין צריכים לצאת מהבית, לנשום אוויר וליהנות מכל מיני פעילויות לילדים. האמת, זה לא מסובך. פעילויות לילדים תוכלו למצוא בשפע, בקניונים, במתנ"סים, בחיק הטבע ובכל מקום.

קרא עוד

 

כיצד לבחור חוגים לילדים

קיימים סוגים רבים כ"כ של חוגים לילדים ונשאלת השאלה כיצד להחליט על החוד המתאים ביותר עבור ילדינו היקר. המאמר סוקר את הסיבות לקשיים בהחלטה ונותן מספק טיפים יעילים לפתרון הבעיה

קרא עוד

 

שיפור יכולות אצל הילדים

במידה ויש לכם ילדים, אתם כבר יודעים עד כמה חשוב לפתח ולהשקיע והחדרת כיווני חשיבה חדשניים ומקוריים עבורם, וגם עד כמה חשוב לבצע הכנה לפני שלבים משמעותיים בחיים כמו למשל הכנה לגן חובה, הכנה לכיתה א, הכנה לחטיבה והן הלאה. לפני כל אחד מהשלבים הללו יש להכין את הילדים בצורה מעט שונה, על מנת שיגיעו לשלב זה כאשר הם אינם מפגרים אחרי ילדים אחרים סביבם, ומוכנים לאתגרים העומדים בפניהם.

קרא עוד

 

חוגים מיוחדים לילדים בגיל הרך

בשנים האחרונות התרבו מאוד האפשרויות לחוגים עבור פעוטות וילדים בגיל הרך.החוגים המיוחדים לגילאים הללו מאפשרים לילד התנסויות וחוויות חדשות, לצד למידה ותמיכה בהתפחות, חיזוק היכולות החברתיות וחיזוק הקשר בין ההורה לילד. בין החוגים הרבים תמצאו חוגי שחייה, לימוד אנגלית, חוגי טבע ותיאטרון, יוגה והתעמלות. חשוב מאוד לבחור בקפידה את החוג ולבחון את המקצועיות של מי שמעביר אותו ולא פחות חשוב ללכת עם הילד ולהתמיד בחוג שמהנה ומשמח אותו או אותה.

קרא עוד

 

רישום הילד לחוג- על מה צריך לחשוב?

הילד התחיל להפציר בכם שתרשמו אותו לחוג? מתלבטים לאיזה חוג ראוי וכדאי לשלוח את הילד? הילד לא בטוח מה הוא רוצה והדיונים לא מגיעים לכדי הכרעה? להלן כמה פרמטרים שרצוי שתקחו בחשבון ושתתנו אליהם את הדעת בבחירת החוג אליו תרשמו את הילד.

קרא עוד

 

שחיית תינוקות – כיצד משפיעה על התפתחות תינוקות?

הורים רבים מוכנים לעשות הכל כדי להבטיח שהילדים שלהם יתפתחו בצורה הטובה ביותר, ומחפשים עבורם פעילויות שונות כבר מגיל 0 (ולפעמים עוד לפני כן, כשהם עוד ברחם...). חוג שחיית תינוקות הוא אחת הפעילויות המוצדקות, שאכן תורמת רבות להתפתחות תינוקות בכמה וכמה מישורים.

קרא עוד